Peugeot Rifter'ın Türkiye Fiyatı Açıklandı - Yeni Ticari Aracı Test Ettik ve İnceledik

Peugeot’nun 2018 yılında yenilediği Türkiye’de ise 2019’da satışa sunduğu yeni ticari aracı Peugeot Rifter modelini sizler için test ettik ve inceledik. Rifter'ın Türkiye fiyatını ise videomuzda açıklıyoruz.

Peugeot Partner’ın yerini alan Yeni Peugeot Rifter, iki dizel motor ve 8 ileri Tam Otomatik EAT8 şanzımanıyla Türkiye’de satışa sunuldu. Biz de aracı Türkiye lansmanında sizler için test ettik.

Peugeot Partner, ilk kez 1996 yılında yollara çıkmış ve yerini 2008 yılında ikinci nesline bırakmıştı. Şimdiyse Partner ismi Türkiye gibi bazı pazarlarda tarihe gömülürken, yeni model için Rifter adı uygun görülmüş.

Yeni Peugeot Rifter görünümüyle markanın son dönem tasarım anlayışını devam ettirmiş. Aracın modern ve güçlü ön tasarımında Aslan logosu dikey konumlu ön ızgaranın ortasında konumlandırılmış. Yine Aslan pençesinden esinlenilen tasarım, ön farların orta kısmında LED kullanımıyla bütünleşiyor.

Araç; kısa ve yatay konumlu motor kaputu, yüksek omuz çizgisi, kısa ön ve arka aks çıkıntılarıyla güçlü bir görünüm sunuyor. Gövdeye entegre edilen tavan rayları aracı tamamlıyor. Ayrıca bazı donanım seviyelerinde sunulan 17 inçlik jantlar görünümü daha şık kılmış.

Arka tasarım büyük bagaj kapağı ve markanın imzası niteliğinde olan üç pençe şeklindeki stop lambalarıyla öne çıkıyor. Ayrıca arka kısım bu tip küçük detaylar haricinde eski Partner modeline çokça benziyor.

Yeni Peugeot Rifter iç mekanıyla segmentindeki rakiplerine uzak ara fark atacak. Peugeot’nun binek modellerinde kullanılan i-Cockpit, Rifter’da da görev yapıyor. Ancak marka son nesil otomobillerindeki ikinci nesil i-Cockpit yerine Peugeot 208 ve 2008’de kullanılan ilk nesil tasarımı kullanıyor. Kokpitte kullanılan malzemeler sert ama kalite düzeyi rakipleriyle benzeş.

i-Cockpit, iki kenarı düz kompakt boyutlu direksiyon simidi, sürücünün doğrudan görüş alanında bulunan 8 inç büyüklüğünde dokunmatik ekran ve yükseltilmiş gösterge panelinden oluşuyor.

Dokunmatik ekranlı bilgi ve eğlence sistemi, iki adet USB soketi, bir adet Aux soketi, Bluetooth bağlantısı ve kablosuz şarj gibi kapsamlı bağlanabilirlik özellikleriyle dikkat çekiyor. Sistem Mirror Link, Apple Carplay ve Android Auto uyumuyla öne çıkıyor.

Yenilikçi bir çözümle tavan döşemesine entegre edilen ön yolcu hava yastığı; kapalı, soğutmalı, yüksek kapasiteli bir saklama alanı yaratılmasına imkan sağlamış. Bu sayede donanım paketine bağlı olarak 186 litreye varan bir iç mekan saklama alanı elde edilmiş.

EMP2 platformu üzerine yükselen araç 4403 mm uzunluğa sahip 5 kişilik standart gövde tipiyle Türkiye’de satılacak. Yurtdışında bir de daha uzun 7kişilik gövde tipi de bulunuyor.

Aracın 2785 mmlik aks aralığı segmentinin en iyisi olarak öne çıkıyor. Bu durum iç mekana genişlik olarak yansımış. Yeni Peugeot Rifter’ın bagaj kapasitesi 775 litre olarak açıklanıyor. Arka koltuklar katlandığında bu hacim 3000 litreye ulaşıyor.

KANALIMIZA ABONE OLMAK İÇİN TIKLAYIN: https://goo.gl/LHqDZV

Kesinlikle izlemeniz gereken video albümlerimiz!

TÜM ARABA TEST VE İNCELEME VİDEOLARI ➤ https://goo.gl/LbpSwX
EN POPÜLER ARABA TEST VİDEOLARI ➤ https://goo.gl/uPTsKz
GÜNCEL HABER VİDEOLARI ➤ https://goo.gl/Fb7qUF
TEST VE İNCELEME VİDEOLARI ➤ https://goo.gl/1Th763
ARABA KARŞILAŞTIRMA VİDEOLARI ➤ https://goo.gl/YgyLVo
0-100 km/s HIZLANMA TEST VİDEOLARI ➤ https://goo.gl/YxX9Jf
YARARLI BİLGİ VİDEOLARI ➤ https://goo.gl/GpbKhS

Ototest.tv videoları ile alacağınız 2.el araba’nın test sürüşünü, arabalar hakkında haberleri ve araç karşılaştırmalarını izleyebilir en güncel araba videolarına ulaşabilirsiniz.


Translated titles:
Peugeot u Turskoj Rifter Cena Najava-Poslovni Ispitivanje vozila New Look smo imali i

Peugeot u Turskoj Rifter Cijena Najavljen-gospodarska vozila Ispitivanje New Look smo imali i

Peugeot i Tyrkiet Rifter Pris annonceret-Commercial Vehicle Testing New Look, vi har haft, og

Peugeot in Turkije Rifter aangekondigde prijs-Commercial Vehicle Testing New Look we hebben gehad en

Peugeot στην Τουρκία Rifter Τιμή Ανακοινώθηκε-Εμπορική Έλεγχ

Peugeot in Turchia Rifter prezzo annunciato-Test Commercial Vehicle New Look che abbiamo avuto e

Peugeot in Turkey Rifter Price Announced-Commercial Vehicle Testing New Look we've had and

Peugeot en Turquie Rifter prix annoncé-Essais de véhicules commerciaux New Look nous avons eu et

Peugeot en Turquía Rifter de precios anunciados-Pruebas de Vehículos Comerciales New Look que hemo

Peugeot in der Türkei Rifter Preis angekündigt-Commercial Vehicle Testing New Look wir hatten und
DETAIL_ADS